Откажана втората дебата на Трамп и Бајден. Откако минатата недела Доналд Трамп доби позитивен тест за корона,  комисијата одлучи дебатата да се претвори во виртуелна конференција, што за Трамп не беше прифатливо. Последната претседателска дебата пред изборите ќе се оддржи на 22 октомври во Нешвил.

Претходно Трамп и Бајден на 29 септември се соочија со речиси двочасовна дебата која се одржа во Кливленд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.