Норвешката полиција соопшти дека има и втор осомничен кој е на слобода, а бил во тесна врска со крадецот на амбулантното возило во главниот град Осло, со кое, како што претходно информира, беа прегазени неколку лица, јави ДПА.

Уапсивме маж и трагаме по една жена, изјави портпаролот на полицијата за јавниот радиодифузер НРК.

Жена, со бебе во количка, е пренесена во болница“, соопшти полицијата на Осло на Твитер

Инцидентот се случи во делот од Осло познат како Торшов, пренесе ДПА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.