Во пукање пред болницата Анри Данан, во 16-тиот арондисман на Париз застрелани се еден маж и една жена биле застрелани.

Еден од застреланите е мртов.

Францускиот ТВ канал „БФМ“ објави дека починатото лице е маж, додека повреденото лице е жена која работела како обезбедување за болницата.

Вооружениот напаѓач е во бегство со моторцикл и засега нема други информации за овој напад.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.