Општа паника владе во северна Италија по појавата на Корона вирусот. Фотографиите од Милано го покажуваат стравот кај жителите и мерките кои се преземаат да се заштитат

Па така, жителите се снабдиле со најнеопходните намирници и буквално ги испразиле рафтовите на маркетите. Најчесто се купуваат тестенини, млечни производи и средства за хигена.

Децата се пратени на одмор, па така така во градскиот превоз се вози само оној кој навистина има потреба или пак нема никаков страв. Оние пак кои имаат можност за работа од дома, од своите претпоставени добиле дозвола да не доаѓаат на работните места

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.