Во видео од една минута може да се види како Кинезите успеаја за само десет дена од темел до покрив да  изградат болница за потребите од заболените од корона вирусот. Болницата има 1.000 соби и ги има сите услови за лекување. Се работеше и дење и ноќе со најсовремена механизација.

Погледнете како изгледаше изградбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.