Претседателот на Русија, Владимир Путин, нурна во ледена вода во Московската област по повод православниот Христијански празник Богојавление.

Путин скокна во дупката исечена во форма на крст, се прекрсти три пати и нурна во водата.

Владимир Путин учествуваше во богојавленското капење и тоа е негова традиција која тој не ја менува – кажа портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.