Најмалку три лица се убиени во пукање во супермаркетот „Волмарт“ во Данкан, Оклахома, објавија американските медиуми.

Од локалната полиција наведоа дека се испратени екипи на местото на инцидентот.

Полициски извори наведуваат дека убиени се три лица, меѓу кои и напаѓачот.

Училиштата во градот се затворени.

Други детали засега не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.