Два дена откако Турција беше вознемирена од грозоморниот терористички напад во Истанбул во кој загинаа шест лица, а беа повредени десетици денеска се случи нов!

Според локалните медиуми, се работи за автомобил-бомба.

Експлозијата се случила во квартот Фатих во Истанбул.

Засега нема информации за настрадани.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.