Американскиот претседател Доналд Трамп го прекина интервјуто за “Еј-Би-Си”, кога некој кашлаше во позадини.

Тој објаснуваше за проблемите во врска со данокот, а потоа на оној кој кашлаше му нареди да ја напушти просторијата.

„Тој кашла додека зборувам! Тоа не ми се допаѓа. Ако сакате да кашлате, ве молам да ја напуштите просторијата!”, рече Tpaмп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.