Владимир Путин посакал да се дружи со најдобрите џудисти на Русија на тренинг, не ни насетувајќи што може да му се случи. Имено тој доживеа непријатна повреда на прст после тренингот со Беслан Мударнов, олимписки шампион во џудо.

И покрај големата болка, Путин на целиот настан гледал од поведрата страна, нагласувајќи колку спортот може да го поправи расположението.

Тоа е познат медицински факт, кога вежбате ви се зголемува нивото на адреналин, се подобрува расположението и поинаку гледате на светот околу себе – рекол Путин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.