Навални: Блокирањето на Твитер профилот на Трамп е неприфатлива цензура

Рускиот опозициски лидер и дисенд, Алексеј Навални, ја критикуваше одлуката на Твитер да го блокира профилот на досегашниот американски претседател, … Продолжи со читање Навални: Блокирањето на Твитер профилот на Трамп е неприфатлива цензура