Непознат маж денеска отворил оган во катедрала во Кампинас за време на миса и убил најмалку 4 лица.

Како што соопштуваат локалните медиуми, напаѓачот влетал во катедралата и почнал да пука од два пиштоли.

Во пукотниците смртно погодил најмалку 4 лица, најмалку десетина се повредени, а потоа напаѓачот се самоубил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.