Непознат напаѓач денеска околу 10 и 50 часот во Брисел пукал со калашников во ресторан во Брисел.

Напаѓачот избегал, а полицијата потврдила дека во прозорите на ресторанот пронашле дупки од три куршуми. Во нападот нема жртви.

Британски „Мирор“ јави дека пукањето се случило во авенијата Луис, една од главните улици во центарот на Брисел, а мета бил ресторанот „Ла паризиен ливинг рум“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.