При пад на хеликоптер во Венецуела загинаа две лица, а деве се повредени, соопшти полицијата.

Во хеликоптерската несреќа што се случи во градот Маракајба загина пилотот и еден генерал, додека повредени се еден армиски генерал и еден капетан.

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изрази сочувство до семејствата на загинатите и нареди да им се пружи помош на повредените војници.

Се уште не е позната причина за падот на хеликоптерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.