Најмалку четири лица повредени во напад со нож во Париз, напаѓачот во бегство

Најмалку четири лица се повредени од убод со нож во напад што се случил во Париз, изјави во петокот францускиот премиер … Продолжи со читање Најмалку четири лица повредени во напад со нож во Париз, напаѓачот во бегство