Украинското Министерство за правда соопшти дека од почетокот на војната 10.683 двојки се венчаа во Украина се венчаа.

Од 24 февруари од почетокот на руската инвазија во Украина родени се 10.767 деца.

Војната во земјата продолжува, но животот не запира. Нашите работници продолжуваат да работат за вас дури и во воени услови!, се наведува во соопштението на украинското Министерство за одбрана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.