Парламентарната фракција на британските конзервативци може вечер да гласа за недоверба на лидерката на партијата и премиерка Тереза Меј, соопшти пратеник од Конзервативната партија, кој долго време ја критикува Меј.

Ендру Бриџен истакна дека при првата можност, пратениците од Конзервативната партија ќе гласаат дали имаат или не доверба во Меј. Според неговите зборови, тоа ќе се случи денеска вечер.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.