Ана Паула де Силва, бразилска пратеничка, добила закани на друштвените мрежи со смрт и силување, бидејчи се појавила во впечатлива црвена тоалета со длабоко деколте на инаугурацијата.

Додека доминираа коментари со кои добиваше комплиемнти за изгледот, едни уптаува и стражни закани дека ќе биде силувана.

Де Силва е избрана во јануари со повеќе од 50.000 гласови за член на Собранието на Санта Катарина.

На заканите таа вели:

Нема да се откажам од тоа што сум. Сакам да бидам среќна пред се, а тоа значи дека ќе им се претставувам на луѓето онаква каква што сум“, вели таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.