Неколку лица се повредени денеска во напад со нож во холандскиот град Хаг, на улицата позната по бројни продавници, соопшти холандската полиција.Полицијата соопшти и дека на местото на настанот се служби за итна помош. Се уште е непознато дали станува збор за изолиран случај или пак терористички напад.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.