Авион со акробатски лет над Меѓународниот конвенционален центар во Сиднеј испиша на небото ,,Мијте ги рацете“.

Видеото е снимено и објавено на Твитер од Крис Дуган, и е дел од обидот преку совети до граѓаните да го забават ширењето на глобалниот вирус.

Во Австралија досега има 126 случаи на заболени од КОВИД 19, меѓу нив и глумецот Том Хенкс со сопругата.

Починале три пациенти.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.