Фокс Њуз и мрежите на лажни вести не ги прикажуваат овие огромни собири. Наместо тоа, тие имаат свои новинари кои стојат на речиси празни улици. Сега имаме ПОДДРШКА ОД ПРЕСОТ. МАГА!, напиша на Фејсбук, се уште актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.