Московската берза беше повторно делумно отворена за прв пат од 25 февруари.

Тргувањето со обврзници и акции на руските финансиски пазари беше прекинато откако акциите паднаа за 33%.

Како што пишува „Би-Би-Си“, меѓународните санкции наметнати против Русија се чувствуваат во пошироката економија, а некои супермаркети ја намалуваат продажбата на основните производи како сол и масло за јадење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.