Во виенскиот Пратерштерн се одвиваше вистинска драма во петокот вечер. На полицајците им пришол ирачки државјанин (25) и викнал „Алах акбар“

Минувачите, кои биле во близија и слушнале што викнал Ирачанецот, почнале панично да бегаат во блиската станица.

Полицајците веднаш го запреле Ирачанецот и го прашале дали има оружје, а тој додадно ги шокирал кога им одговорил: „Да, имам бомба во џебот“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.