Германската канцеларка Ангела Меркел следниот петок ќе отпатува за Москва, каде што ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин.

Ова денеска го потврди нејзиниот портпарол Стивен Зајберт.

Тој додаде дека два дена подоцна, во недела, Меркел ќе ја посети Украина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.