Meланија Трамп влезе во историјата како првата американска претседателска жена која летала со воениот авион V-22 Oспри (V-22 Osprey).

Таа пред два дена ја посетила воздухопловната воена база “Ленгли-Џастис” во Хемптон, Вирџинија, каде се дружела со војниците и децата.

Разменувала “хај фајв” со децата, ги разгледувала авионите, но војниците ги израдувала најмногу можноста да се фотографираат со преубавата Меланија.

Просто, се бореле да дојдат до нејзе, а таа со насмевка стрпливо позирала.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.