Едно од седум деца родени во Велика Британија се Албанци, објави „Mailonline“. Весникот анализира дека за првпат Албанците се први меѓу странците во новородени деца.

 

Maлку е чудно што има толку многу бебиња родени од албански родители родени овде со оглед на официјалната статистика за нивниот број. Тоа предизвикува да се прашате дали голем број од Албанците овде се илегално или пак добиваат виза на некој друг начин. И ако е така зошто тоа се прави вели сер Џон Хајес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.