Човек се обидел да киднапира девојче среде бел ден на улиците на Бронкс во Њујорк. Објавено е шокантно видео.

Девојчето (3) била придружувана од нејзината баба во моментот на киднапирањето, а освен со девојчето бабата се шетала и со двајца внуци.

Еден човек завиткан во ќебе им пријде и го фати детето со двете раце. Баба трчаше по човекот, кој почна да бега со девојчето во неговите раце. За среќа, случајни минувачи се вклучиле и го спасиле девојчето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.