Маж се затворил во музеј во јужниот дел на Франција и се заканува на арапски јазик, соопшти полицијата.

Во тек е полициска интервенција, која започна утрово во Сент Рафаел во департментот Вар во јужниот дел на Франција, пишува весникот „Ле Парисиен“, повикувајќи се на националната полиција.

Како што се наведува, засега само еден човек е затворен во Археолошкиот музеј во Сент Рафаел

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.