Се уште трае потребата за масло за јадење во Германија.Иако минатата недела беше објавено дека од 4 април ќе има доволно тоа не се случи.Она најбараното, сончогледово го нема во маркетите. Но, како замена може да се купува масло од репка по цена од 54 евра во пакување од десет литри.

Поради високата цена Германците се почесто се одлучуваат да купат ленено како и маслиново масло.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.