Едно лице е приведено откако кон францускиот претседател Емануел Макрон фрлило јајце, пренесуваат медиумите во светот.

Инцидентот наводно се случил во градот Лион на југот на Франција. Лицето е приведено веднаш, пренесуваат француските гласила.

Инцидентот не е прв од ваков вид за францускиот претседател, кој се соочи со силни критики во последните месеци поради економијата и ограничувањата поврзани со коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.