При несреќа на градилиште на северот на Италија, македонски работник го загуби животот. Станува збор за Назиф Ајдаровски, а обивнителството на Тревизо го истражува случајот, пренесуваат италијанските медиуми.

Обвинителката Даниела Брунети нареди да се изврши обдукција на телото на 48-годишниот македонски работник за да се открие причината.

Во меѓувреме одговорните лица се на распит во полиција и отворена е истрага за убиство без умисла.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.