Класична ликвидација била организирана за мексиканскиот полицаец кој учествувал во апсењето на синот на прoчуениот наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман. Гузман бил убиен на паркиралиште, а ликивидацијата била регистрирана од надзорни камери. На снимката се гледа како во средата наутро двајца мажи со полуавтоматски пушки излегуваат од црвен автомобил и стрелаат кон автомобил „нисан“ со бела боја.

Полицијата ја идентификуваше жртвата како полицаецот Едуардо Н. (32), кој учествуваше во апсењето на синот на Ел Чапо, врз кого биле истрелани 150 куршуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.