Видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат расфрлани пари и луѓе кои се борат да зграпчат што е можно повеќе долари расфрлани по автопатот „Интерстејт 5“, во областа Сан Диего во Калифорнија, јавува Би-Би-Си.

Полицијата соопшти дека уапсила неколку лица и ги повикала сите што ги земале парите да ги вратат.

Една од вратите на оклопното возило се отворила на патот, вреќите испаднале, а парите се разлетале.

„Поради некоја причина, парите испаднаа од блиндираниот автомобил“, изјави офицер на патролата во Калифорнија на автопатот, Џим Бетенкур.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.