Сергеј Лавров задоцни час и половина на седницата на Советот за безбедност на ОН и веднаш по неговиот говор си замина. Во говорот тој рече дека Украина станала тоталитрна држава, слична на нацистите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.