Индија денеска регистрира 4.329 нови смртни случаи предизвикани од коронавирусот, што е најголем број жртви во еден ден од избувнувањето на пандемијата.

Втор ден по ред, бројот на новозаболени е помал од 300.000, но вкупниот број на случаи на коронавирусот во Индија веќе надмина 25 милиони.

Американските медиуми јавуваат дека заразата досега однесе речиси 280.000 животи во Индија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.