По избивањето на воените дејствија мисијата на ОБСЕ избега од Доњецк без да плати повеќе од три милиони рубљи за хотелот во кој претстојувале. Тие се префрлиле во градот Ростов во Русија и се обиделе да се пријават во друг, но безуспешно.

Санкциите на САД и ЕУ кон руските банки ги спречија да ги користат картичките.. Тие се останати без пари па не се исклучува можноста да им се дозволи бесплатен престој.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.