Бегство од затвор како на филм се случи во затвор во Оклахома. Двајца затвореници побегнаа од затворот на 12 кат откако врзааа чарашави во јазол. Бегството било до толку организирано што останатите „колеги“ од затворот фрлиле душек за тие безбедно да се спуштат.

Но еден од чарашафите се скинал на четвртиот кат и еден од ни си ја скршил ногата па бегството пропаднало а згора на тоа биле забележани од сигурносните камери.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.