Жан Kлод Jункер, претседателот на Eвропската комисија, ги насмеа сите присутни кога на сопругата и одговори на телефон на сред говорот на самитот EУ и Арапската лига, што се одржа денеска. Мобилниот му заѕвони три пати, а Јункер се одлучи на кусо да го прекине говорот и да и се јави, по што на присутните новинари им рече дека добил повик од „вообичаениот сторител“, односно неговата сопруга, и предизвика смеа во публиката. Јункер потоа продолжи со својот говор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.