Британскиот премиер Борис Џонсон за време на посетата на Елисејската палата во Париз додека разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон ја качи ногата на масичка.

Тој насмеан, со едната нога на масичката што стоеше пред него, се шегувше пред снимателите со Макрон додека овој му ги покажуваше предметите во просторијата која ја преуредил по преземањето на функцијата.

Како што пренесува Бета, Борис Џонсон дури и им отпоздравил на снимателите пред да ја напуштат просторијата.

На крајот од разговорите е издадено соопштение дека двајцата политичари имале конструктивен разговор за Брегзит.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.