Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини се појави на плажата Лидо Капарена во Таормини на Сацилија каде се поздравуваше со туристите и праваше со нов селфи.

Салвини во моментов е на турнеја по плажите на југот на Италија во друштво на првиот секретар на областа Месина, Матео Франчили.

Министерот одговарал на прашања на новинарите и во еден момент им рекол, „додека се тие на плажа, нема да се избања во морето“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.