Во Швајцарија работата од дома задолжителна поради големиот број заболени од корона. Кантоните праќаат инспектори во фирмите и канцелариите за да проверуваат дали вработените се на работните места.

За оние кои работат предвидени се високи казни за сопствениците на фирмите.Исклучок се само оние дејности каде што е неопходно физичко присуство на работното место.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.