Стотици возачи, вклучувајќи и американски сенатор се заглавени и натаму при температури под нулата на главниот автопат и обиколница во сојузната држава Вирџинија откако се случи масовна сообраќајна несреќа при што сообраќајот е во застој поради превртување на шлепер, објави ВОА.

Одделот за транспорт на Вирџинија објави дека двата правци од фреквентниот автопат И-95 се затворени за сообраќај околу градовите Рутер Глен и Дамфрис, лоциран околу 50 километри јужно од Вашингтон.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.