Незапамтен хорор се случи во Русија. Угледниот професор и историчар Олег Соколов брутално ја убил 24-годишната Анастасија, со која бил во врска. Покрај што биле љубовници тој ѝ бил и професор на факултет.

При една расправија, тој ѝ ги отсекол главата, рацете и нозете. Телото го собрал во три пакети и го фрлил во блиската река.

Сепак, бил забележан од сигурносните камери на еден супермаркет во близина.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.