Откако хеликоптер удри во висококатница од 54 спрата на Менхетен, на интернет се појавија снимки од леталото пред несреќата.

После неуспешното слетување настрада пилот. Како што може да се види на снимките, хеликоптерот летал додека не исчезнал во магла. Набрзо после тоа, се запалил пред слетување.

Медиумите пренесуваат дека хеликоптерот сакал да слета на кровот на една зграда, но дека пред слетувањето настанал пожар. Очевидците истакнале дека почувствувале дека зградата се тресела.

Солитерот веднаш бил евакуиран, а на лице место има многу доктори и пожарникарни екипи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.