Британската полиција уапси 39 лица во Лондон осомничени за обид за убиство во западниот дел од градот. Во инцидентот кој се случил ноќва околу 1 часот после полноќ, тешко повреден е 30-годишен маж. Тој бил избоден неколку пати со нож и во моментов се бори за живот, пренесува „Би-Би-Си“.

Осомничените се приведени на сослушување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.