Експлозијата речиси го разурна трговскиот центар во градот Палнетејшн на југот на Флорида. Полицијата и пожарникарите се на самото место, а на социјалните мрежи се појавија видеа од страотната експлозија.

 

Според очевидци предмети летале и на 100 метери далечина. Пожарникарите од Плантејшн на својата страница на Твитер портврдија дека има голем број повредени. Дел од трговскиот центар е разрушен, а на целиот објект се скршени стаклата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.