Гола жена влера во телевизиското студио на ромаснка телевизија и среде пренос во живо фрли со цигла кон водителката Мирела Вајда. На снимката се гледа и како режисерот веднаш реагира и се обидува да ја запре жената, но таа сепак успева да ја фрли тулата. За среќа, тврдиот предмет ја промаши водителката и падна близу неа.

Причината и мотивите за овој настан се уште не се познати, но романските медиуми пишуваат дека жената влегла во зградата преку страничен влез.

„Што, по ѓаволите се случи овде?“, „Кога ќе помислиш дека си видел се…“ – се дел од коментарите на гледачите и следачите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.