По дојава за поставена бомба Таџ Махал евакуирани се туристите, а одред на индиската специјална полиција го проверува светскиот познатиот објект.

Полицијата соопшти дека 99 проценти се сигурни оти станува збор за лажна дојава, но поради предострожност реагирале со цел капацитет.

Сите туристи кои биле во Таџ Махал безбедно се евакуирани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.