Ајфеловата кула во Париз е евакуирана откако е добиена закана за поставена бомба, наведоа од управата на кулата и полицијата, пренесе ДПА.

Полицијата за ДПА потврди дека е примена закана за поставена бомба и дека се спроведува операција во областа.

Раководството на Ајфеловата кула соопшти дека е извршена евакуација на кулата, една од најпознатите туристички атракции во француската престолнина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.