Во Филаделфија граѓаните се евакуираат поради закана со бомба во близина на местото каде се бројат гласовите на претседателските избори во САД.

Полицијата во Филаделфија соопшти дека обезбедувањето на трговскиот центар во областа Фесн добило два повика, од исто лице, кое предупредило дека ќе експлодира бомба.

Според Фили Воис, специјалните единици со кучиња трагачи извршиле претрес во трговскиот центар, но бомбата не била пронајдена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.